Hétvégi sportműsor

A fontosabb hétvégi hazai sportesemények:

Május 15., szombat:      

Atlétika
Csapatbajnoki elődöntő, Keleti csoport (Debrecen), Nyugati csoport (Győr) 13.30

Kajak-kenu
Világkupaverseny, Szeged – középfutamok 9.00 és 15.00, döntők 11.33, paraverseny, döntők 10.10 és 17.20, előfutamok 16.35

Kézilabda
Női Magyar Kupa négyes döntő, Veszprém, elődöntők: DVSC Schaeffler-Kisvárda Master Good SE 14.15 FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 16.45    

Férfi NB I: Dabasi KC VSE-Telekom Veszprém 18.00 Grundfos Tatabánya KC – SBS-Eger 18.00 Balatonfüredi KSE-Ceglédi KKSE 18.00 Sport36-Komló – Csurgói KK 18.00 Ferencvárosi TC – MOL-Pick Szeged 18.15     

Női NB I: Váci NKSE-Siófok KC 18.00

Kosárlabda
Férfi NB I:
Döntő, 1. mérkőzés:
Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 18.45
A 3. helyért, 1. mérkőzés:
Naturtex-SZTE-Szedeák – DEAC 18.00
A 9-14. helyért:
PVSK-VEOLIA – Zalakerámia ZTE KK 18.00

Öttusa
Világkupadöntő, Székesfehérvár – férfi döntő (Csitáry G. Emil Uszoda, Bregyó-közi Atlétikai Központ) 13.30, kombinált szám 19.00

Rali
Eger-Ózd-rali, az országos bajnokság 2. futama, Ózd és környéke

Röplabda
Európa-bajnoki selejtező:
Nők, E csoport, 5. forduló, Ludovika Aréna:
Franciaország-Izrael 16.00
Dánia-Magyarország 19.00

Úszás
Vizes Eb, Budapest:
Szinkronúszás (Duna Aréna):
Highlight kűr (MAGYARORSZÁG) 9.00
Műugrás (Duna Aréna):
Női 3 m selejtező (Veisz Emma, Kun Patrícia) 12.00
Férfi szinkrontoronyugrás és női 3 m döntő 17.00
Nyíltvízi úszás (Lupa-tó):
csapatverseny (Betlehem Dávid, Olasz Anna, Rasovszky Kristóf, Székelyi Dániel) 14.30

Vitorlázás
Balatoni évadnyitó 878 Co. Nagydíj, Balatonfüred, 12.00

 

Május 16., vasárnap:      

Atlétika
Csapatbajnoki elődöntő, Keleti csoport (Debrecen), Nyugati csoport (Győr) 11.00

Kajak-kenu
Világkupaverseny, Szeged- középfutamok 9.45, döntők 11.33 és 14.30

Kerékpár
Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny, 5. (utolsó) szakasz, Budapest-Budapest, 92 km

Kézilabda
Női Magyar Kupa, négyes döntő, Veszprém, helyosztók: A 3. helyért 15.45 döntő 18.15       

Férfi NB I: Orosházi FKSE-Linamar – Budakalász 18.00     

Női NB I: Alba Fehérvár KC – Boglári Akadémia-SZISE 16.00 EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE – Érd 18.00

Labdarúgás
Merkantil Bank Liga NB II, 38. (utolsó) forduló: Pécsi MFC-Soroksár SC 17.00 BFC Siófok-Szentlőrinc 17.00 Szolnoki MÁV FC-Aqvital FC Csákvár 17.00 Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kolorcity Kazincbarcika SC 17.00 FC Ajka-Nyíregyháza Spartacus FC 17.00 Kaposvári Rákóczi FC-Dorogi FC 17.00 Budaörs-DEAC, Tatabánya 17.00 Debreceni VSC-Szombathelyi Haladás 18.30 (+Fotó) Gyirmót FC Győr-Békéscsaba 1912 Előre 18.30 (+Fotó) Vasas FC-WKW ETO FC Győr 18.30

Öttusa
Világkupadöntő, Székesfehérvár – vegyes váltó (Csitáry G. Emil Uszoda, Bregyó-közi Atlétikai Központ)  10.30, kombinált szám 18.00

Rali
Eger-Ózd-rali, az országos bajnokság 2. futama, Eger és környéke

Röplabda
Európa-bajnoki selejtező:
Nők, E csoport, 6. (utolsó) forduló, Ludovika Aréna:
Franciaország-Magyarország 16.00  
Izrael-Dánia 19.00

Úszás
Vizes Eb (Budapest):
Műugrás (Duna Aréna):
Férfi toronyugrás selejtező 9.30
Női szinkronműugrás (Sándor Petra, Veisz Emma) és férfi toronyugrás döntő 12.30
Nyíltvízi úszás (Lupa-tó):
Férfi 25 km (Gálicz Péter, Huszti Dávid) 9.30
Női 25 km (Olasz Anna, Sömenek Onon Kata, Vas Luca) 9.40

Vízilabda
E.ON férfi ob I, elődöntő, 3. mérkőzés:
OSCF – FTC-Telekom Waterpolo 19.30

Forrás: MTI