Kézilabda: Döntetlennel zártuk a felkészülést

A két csapat szombati, zentai mérkőzése után vasárnap Kecskeméten ismét megmérkőzött egymással az Eb-re készülő magyar és szerb férfi válogatott. Szünetben két góllal vezetnek a vendégek, ám végül döntetlennel zárult a találkozó. A mieink január 16-án Montenegró ellen kezdik a kontinensviadalt.

Férfi felkészülési mérkőzés:

MAGYARORSZÁG-SZERBIA 25-25 (11-13)

Kecskemét, játékvezetők: Krstic, Ljubic (szlovénok).

MAGYARORSZÁG: Székely, Mikler, Bartucz (kapus), Ancsin 3, Bánhidi 1, Bodó 4, Borsos, Császár, Faluvégi 3, Gazdag 2 (1), Hornyák, Iváncsik G. 3, Jamali 3, Nagy K. 1, Nagy L. 1, Pásztor Á. 1 (1), Schuch 1, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Talant Dujshebaev.

SZERBIA: Dukanovics, Marjanac (kapus), Abutovics, Beljanszki 1, Boskovics 1, Dukics 4, Elezovics 2, Marjanovics, Marszenics 3, Nenadics 4 (2), Nikcsevics 3, Orbovics 1, Pusica, Rnics 2, Sesum 3, Sztankovics, Zelenovics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Perics.

Kiállítások: 6, ill. 18 perc.

Hétméteresek: 5/2, ill. 2/2.

Bartucz kezdett a mieink kapujában, A találkozó elején hamar emberhátrányba kerültek a szerbek, Ancsin pedig üres kapus gólt szerzett a kapus helyett támadásban mezőnyjátékost becserélő ellenféllel szemben, majd 4-2 után Marszenics révén zsinórban három szerb találat következett beállóból. Az első negyedóra végén két beállós játékkal próbálkoztak a mieink, a szerbek azonban fordítottak, majd a mieink kerültek emberhátrányba (6-8), amikor Nagy László is pályára lépett. Bartucz zsinórban mutatta be a védéseket, így egyenlített a magyar válogatott. Szünet előtt a szerbek koncentráltak jobban, így végül két gólos vendégvezetéssel zárult az első játékrész.A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség nevében Novák András főtitkár és dr. Kersch Ferenc főtitkár-helyettes köszöntötte 150. válogatottsága alkalmából Mikler Rolandot, illetve a nemzeti csapatban 125. szerepelését elérő Schuch Timuzsint.

Fordulás után Mikler védte a magyar kaput, határozottabbá vált a magyar védekezés, ennek köszönhetően egyenlítettek a mieink, de a vezetést nem tudták átvenni. Az Eb-felkészülés végének megfelelően néhol kapkodóan, idegesen játszottak a csapatok, a szövetségi kapitányok is több taktikai variációt kipróbáltak. Lehetőséget kapott Bodó is, majd Zubai kétszer talált be Dukanovics kapujába. A remek kecskeméti közönség űzte-hajtotta a magyar kedvenceket, Bodó góljával pedig végre sikerült egyenlíteni az 52. percben (20-20), majd Iváncsik találata már magyar vezetést jelentett, öt perccel a vége előtt pedig ismét Bodó volt eredményes. Másfél perccel a vége előtt Nenadics büntetőből egyenlített, majd hat másodperccel a vége előtt a mieink büntetőt kaptak, amit Pásztor Ákos kihagyott, ezzel maradt a döntetlen.

A magyar válogatott kerete:

Kapusok: MIKLER Roland (MVM Veszprém), BARTUCZ László (Csurgói KK), SZÉKELY Márton (Csurgói KK)
Jobbszélsők: PÁSZTOR Ákos (Grundfos Tatabánya), HORNYÁK Péter (Csurgói KK)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (MOL-Pick Szeged), NAGY László (MVM Veszprém)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), FALUVÉGI Rudolf (Csurgói KK), NAGY Kornél (Dunkerque, francia)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Balatonfüred), SCHUCH Timuzsin (MVM Veszprém), ZUBAI Szabolcs (MOL-Pick Szeged)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Grundfos Tatabánya), BORSOS Tamás (Ceglédi KKSE), JAMALI Iman (Kristianstad, svéd)
Balszélsők: GAZDAG Tibor (Csurgói KK), IVÁNCSIK Gergő (MVM Veszprém)

Szövetségi kapitány: Talant DUJSHEBAEV
Edző: SÓTONYI László
Csapat-koordinátor: BARTÓK Csaba

A szerb válogatott kerete:

Kapusok: Szlavisa DJUKANOCS (St. Raphael, francia), Darko SZTANICS (El Jaish, katari), Dragan MARJANAC (Bern Muri, svájci)
Jobbszélsők: Darko DUKICS (Besiktas), Strahinja SZTANKOVICS (Vojvodina)
Jobbátlövők: Nemanja ZELENOVICS (Magdeburg, német), Milos ORBOVICS (Vojvodina)
Irányítók: Novak BOSKOVICS (Maccabi, izraeli), Petar NENADICS (Füchse Berlin, német), Uros ELEZOVICS (Lakhwia, katari)
Beállók: Bojan BELJANSZKI (Bern Muri, svájci), Mijajlo MARSZENICS (Vardar Szkopje, macedón)
Balátlövők: Miljan PUSICA (Orlen Wisla Plock, lengyel), Zarko SESUM (Göppingen, német), Momir RNICS (Melsungen, német), Ilija ABUTOVICS (Vardar Szkopje, macedón)
Balszélsők: Ivan NIKCSEVICS (Orlen Wisla Plock, lengyel), Filip MARJANOVICS (Vojvodina)

Szövetségi kapitány: Dejan PERICS
Edző: Dalibor CSUTURA