Röplabda: A Fino már négy között a kupában – aztán nyert az NB I-ben is

Két bajnoki és egy Magyar Kupa-mérkőzést játszottak le vasárnap a férfiak. Ami az érdekesség, hogy a bajnok Kaposvár és a Pénzügyőr az NB I-ben és a kupában is megütközött egymással ezen a napon. A szerda esti 3:0-s győzelem után sejteni lehetett, hogy alakul majd a visszavágó. A végeredmény nem is volt meglepő, a vendégek azonban az első és a második szettben is igen jól tartották magukat, csak az utolsó játszma volt egyértelmű. A címvédő kettős győzelemmel, 6:0-s játszmaaránnyal került a Magyar Kupában a legjobb négy közé.

FÉRFI MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Fino Kaposvár – Pénzügyőr 3:0 (21, 24, 14)

Fino: Keen 3, Dávid Z. 14, Vajda T. 5, Németh F. 10, Bozóki 14, Rása 10. Csere: Deák M. (liberó), Batári (liberó), Bögöly 5. Vezetőedző: Demeter György.

Pénzügyőr SE: Tóth G. 3, Bartal 4, Kovács S. 4, Kiss D. 7, Bán 6, Hevér 5. Csere: Magyarosi (liberó), Tüske (liberó), Rozgonyi 5, Tumpech 4, Ladányi. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:5, 8:7, 10:9, 15:16, 20:17, 24:20. II. játszma: 4:5, 8:6, 8:10, 13:16, 15:19, 20:19, 22:23, 24:23. III. játszma: 5:2, 8:5, 10:5, 16:7, 20:12, 24:13.

FÉRFI NB I

Fino Kaposvár SE – Bp. Pénzügyőr SE 3:0 (10, 20, 10)

Fino: Magyar B. 4, Bagics 6, Nagy J. 9, Dávid Z. 19, Bozóki 11, Rása 8. Csere: Deák M. (liberó). Vezetőedző: Demeter György.

Pénzügyőr SE: Ladányi, Bartal 2, Rozgonyi 4, Bán 4, Kiss D. 4, Kovács S. 5. Csere: Tüske (liberó), Tóth G. 1, Tumpech 1. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:2, 8:3, 10:4, 16:7, 22:7. II. játszma: 5:4, 8:7, 10:7, 16:10, 20:13. III. játszma: 5:0, 8:3, 8:4, 14:4, 16:5, 20:6.

A délutáni bajnoki találkozón Németh Ferenc kivételével a Fino megszokott csapata lépett pályára, és az első szett 25:10 arányú megnyerése megalapozta a folytatást is. A fővárosiak a második játszmában 20 pontig jutottak, a térfélcsere után pedig újra csak tízig. A kaposvári együttesben Dávid Zoltán 19 pontig jutott. Az újabb sikerét 54 perc alatt begyűjtő Demeter-legénység továbbra is veretlenül áll a tabella élén.

Fino_Pnz1

Sümegi RE – Kecskeméti RC 1:3 (28, –19, –18, –24)

Sümegi RE: Kaposi, Soós, Varga, Németh, Kotin, Dolgos. Csere: Récsei (liberó), Madár (liberó), Blázsovics, Lesznyik, Nagy, Illés. Vezetőedző: Németh Ödön.

Blázsovizs Péter szombaton beteget jelentett, ennek ellenére ott volt a keretben. Bolvári Dániel magán jellegű elfoglaltságai miatt nem áll Németh Ödön rendelkezésére. A kecskeméti keretben két régi ismerőssel találkozhatott a publikum, Pápai Péterrel valamint Mészáros Dömötörrel. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, hosszan tartó betegség után elhunyt ifj. Papp Imre sümegi várkapitány. A város és a csapat életében is fontos helyet elfoglaló fiatalemberre egyperces csenddel tisztelegtek a kilátogató nézők, illetve a megmérkőző csapatok.

Kecskeméti nyitással indult a mérkőzés, amely jó fogadás után sümegi ponttal ért véget. A szett elején Sümeg húzott el pár ponttal, míg a játék második felében a Kecskemét dominált. Kéz a kézben értek a csapatok húsz pont fölé, izgalmas végjáték ígérkezett. Taktikai cserét eszközölt Németh mester, azonban ezzel még nem sikerült megnyerni a játszmát. Mindkét csapatnak volt játszmalabdája, de végül egy szerencsés ásszal a hazaiak örülhettek (30:28).

Tovább folytatódtak az izgalmak. Németh Zsolt kiemelkedően teljesített, valamint Récsei is rendre jól látta el teendőit védekezésben. Ismét egymás mellett volt a két csapatat, azonban következett egy hazai törés. Egy állásban beragadt a csapat, több ász is kapott. Érkezett Madár, Nagy és Lesznyik a pályára, azonban érdemben már nem tudott megújulni az SRE (19:25).

Töretlen maradt a Sümeg lelkesedése, azonban a Kecskemét szinte hiba nélkül játszott a mérkőzés ezen szakaszában. Kapaszkodtak a hazaiak, a végjátékban Németh nyitott kettő ászt, de ez is kevés volt az üdvösséghez (18:25)

A szett eleje nyitópárbajjá vált, először a sümegiek szereztek 3 pontot a remek szervákból, majd a KRC tette ugyanezt. Jól szállt be a játékba a betegeskedő Blázsovics, több fontos pontot is szerzett. A második technikai szünetnél a Kecskemét két pontos előny birtokában volt. A hazai centerek, Soós és Varga kiemelkedő teljesítmény nyújtottak, előbbi sáncban, utóbbi támadásban jeleskedett. Érett az első szetthez hasonló drámai végjáték. Látványos, hosszú labdamenetek után azonban a vendégek örülhettek(24:26).

Németh Ödön: – Jól játszottunk ma, kiemelném a lelkesedést és a küzdőszellemet. Több edzéssel nagy dolgokra lehetnénk képesek.

Gyurkó Sándor: – Az első és a negyedik szettben nagyon sokat hibáztunk, ezeket ki kell javítanunk a folytatásra. A sümegiek két idegenlégiósa jól játszott, nem igazán találtuk az ellenszert ellenük. A két középső felvonásban azt a játékot hoztuk, amit kellett. Nehéz, küzdős meccsen vagyunk túl, örülünk a győzelemnek és az érte járó három pontnak.