Az év legjobbjai – Szavaztak a sportszövetségek

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. 

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:     

Amerikaifutball:     
Törzsök Tamás (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:      
Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport:      
Michelisz Norbert (JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika:      
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4. 

Baseball/Softball:  
Baseball: Erdélyi Dániel (Budapest Reds) 1.

Softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás:     
Szabadfogás:
Veréb István (Szombathelyi Haladás VSE) 2.

Kötöttfogás:
Korpási Bálint (BVSC) 1.

Nők:
Németh Zsanett (UTE) 1.

Bridzs:
Winkler Gábor (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 3.

Búvárúszás:     
Uszonyosúszás:
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 5.
Kanyó Dénes (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.

Tájékozódási búvárúszás:
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 2
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13. 

Cselgáncs:     
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.
    
Curling:     
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés:    
Erőemelés:
Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1. 
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.

Fekvenyomás:
Balog Nátán (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés:      
Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.
Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda:    
Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13.
Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf:      
Podusil György (BFGT) 1.

Golf:      
Rózsa Dávid (Pannonia Golf & Country Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka:     
Pátkai Marcell (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.
Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat:     
Pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 4.

Terep:
Kakas István (Malév SE) 3.

3D férfi:
Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.

3D nő:
Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.

Történelmi:
Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski:   
Gerencsér Olivér (Sea Doo Racing Team) 1. és 
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6. 

Jégkorong:      
Sebők Balázs (KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.

Inline: Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Győr) 1.

Kajak-kenu:     
Gyorsasági:
Férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
Női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1. 
Női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.

Maratoni:
Férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 3.
Női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1.
Férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2. 

Kendo:
Kendo, Férfiak:
Babos Gábor (Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.
Kendo, Nők:
Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.

Iaido:
Bota Norbert (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Jodo:
Karádi Adél (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár:      
A Magyar Kerékpáros Szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:     
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:      
Veres Roland (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.
Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda:      
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra (VBW CEKK Cegléd) 1.
    
Korcsolya:    
Rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (MTK) 1.
Jászapáti Petra (SZKE) 2.

Gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 4.

Műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás: 
Nagypálya:
A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.

Futsal: Trencsényi János (Berettyóújfalu) 2.

Strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Cservy GWP) 5.

Lovassport:      
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1.

Motorcsónak:      
Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 5.

Motorsport:      
Szőke Márk (Motoaction Monpet Team) 1.
Gál Lili (MAMI Yamaha Fehér) 1.

Műugrás:     
Kormos Villő (RLSE) 5. 

Ökölvívás:    
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős Boxing Team) 4. 
Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa:  
Kasza Róbert (KSI SE) 5. 
Földházi Zsófia (KSI SE) 2.

Repülősport:
Vitorlázórepülés:
Szabó Péter (Alföldi Repülőklub) 1.
Kovács Diófási Orsolya (Őcsényi Repülőklub) 1.

Vitorlázó műrepülés:
Tóth Ferenc (Magyar Műrepülő Klub) 1.

Ultrakönnyű repülés:
Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 2.

Ritmikus gimnasztika:
Kis Alexandra (MTK) 2.

Rögbi:     
7-es:
Czakó Attila (Budapest Exiles) 3.
Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.

15-ös:
Máthé Zoltán (Battai Bulldogok) 1.

Röplabda:
Teremröplabda:
Keen Cameron (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.

Strandröplabda:
Bagics Balázs (Pénzügyőr) 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1.
Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3.
    
Sakk:      
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 2.
Gara Anita (Pénzügyőr Sportegyesület) 1.

Sí:
Alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 3.
Miklós Edit (MTK) 6.

Sífutás
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 4.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.

Sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 7.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.

Síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.

Szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 3.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet:   
Péni István (UTE) 2.
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2.

Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi EAC) 7.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 5.

Szektorlabda:      
Szektorlabda szakág:
Szili Balázs (Józsefvárosi SZE) 1.

12 érintéses szakág:
Szathmáry Károly (Forte ALC Vác) 1.
    
Szkander:     
Kovács Péter (Polus Five), Károlyi András (Szegedi Bikák)
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SE)

Szörf: 
Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 10.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 6.

Szumó:     
Molnár Tamás (Érdi Spartacus SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 3.

Tájfutás:     
Baumhoczer Máté (Pécsi Vasutas SK) 2. 
Weiler Virág (Tabáni Sparatcus SKE) 2. 

Tájkerékpáros szakág:
Tamás Bianka (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1.
Fekete Ágoston (Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club) 1.

Trail-O szakág:
Miháczi Zoltán (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Teke:     
Kakuk Levente (Répcelaki SE) 5.
Sáfrány Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Taekwondo:      
Patakfalvy Luca (MTK) 2.

Tenisz: 
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 5.
Babos Tímea (MTK) 6.
    
Tollaslabda:    
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 4.
Sándorházi Vivien (Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna:    
Szertorna:
Berki Krisztián (UTE) 11.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.

Aerobik:
Bali Dániel (PSN Zrt.) 4.
Hegyi Dóra (Flex-HD SE) 3.

Akrobatikus torna:
Körtés Kora, Kutasi Vivien, Vincze Zita (női hármas, MTK) 1.

Gumiasztal:
Vincze Ákos (Dunaferr SE) 1. 
Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.
                                                      
Triatlon:      
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 4.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3.

Úszás:    
Cseh László (Eger) 10.
Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7.

Versenytánc:     
Akrobatikus rock and roll:
Bánhidi Dániel (Galaxy Szombathely) 1.
Czetl Fanni (Galaxy Szombathely) 3.

Versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 3.
Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 3.

Vitorlázás:      
Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7.
és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás:      
Szatmári András (Vasas SC) 1.
Márton Anna (MTK) 2.

Vízilabda:       
Vámos Márton (FTC) 1.
Gangl Edina (UVSE) 1.

Forrás: MTI