Az Év sportolója 2017 – A csapat jelöltek

Idén az Év csapata kategóriát két részre osztva, külön díjazza a klasszikus csapatsportok és az egyéni sportágak csapatversenyeinek legkiválóbb csapatait a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ). 

Az MSÚSZ elnökségének döntése szerint ez az elmúlt évek tapasztalatai, s a magyar sport növekvő számú nemzetközi sikerei miatt tűnik indokolt lépésnek, így ezentúl nem kell majd összehasonlítani például a kajakos egységeket a kézilabdacsapatokkal. 

Az idén 60. alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira a Magyar Sportújságírók Szövetsége tagjai. 

Az M4 Sport-Az Év Sportolója 2017 díjátadó gálát élő televíziós közvetítés keretében 2018. január 11-én, csütörtökön 19.30 órától rendezik meg – tájékoztatta az MSÚSZ az MTI-t. 


Az Év csapata szavazás jelöltjei hagyományos csapatsportokban: 

A Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata
A Rába ETO futsalcsapata
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata
Férfi kosárlabda-válogatott
Férfi vízilabda-válogatott
Az FTC-PQS Waterpolo férfi vízilabdacsapata
Női kosárlabda-válogatott
A Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapata
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata
U17-es labdarúgó-válogatott 

Az Év csapata egyéni sportágak csapatversenyeiben, jelöltek: 

Evezés, kormányos kettes (Simon Béla, Juhász Adrián, Kolláth Vanda)
Kajak-kenu, férfi K-2 (Balassa Márk, Birkás Balázs)
Vívás, férfi kardválogatott (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron)
Úszás, férfi 4×100-as gyorsváltó (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd)
Rövidpályás gyorskorcsolya, férfiváltó (Burján Csaba, Knoch Viktor Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor)
Birkózás, kötöttfogású válogatott
Kajak-kenu, női K-4 (Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta, Lutz Dóra) 
Öttusa, női válogatott (Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara, Kovács Sarolta)
Rövidpályás gyorskorcsolya, női váltó (Keszler Andrea, Jászapáti Petra,Heidum Bernadett, Bácskai Sára Luca)
Tenisz, Davis Kupa-csapat (Balázs Attila, Fucsovics Márton) 

Az Év fogyatékos csapata, jelöltek: 

Tóth Irma, Tóth Attila asztalitenisz vegyespáros 
Almagro Carmen, Szendi János asztalitenisz vegyespáros
Hasznos Szabina, Juhász Zoltán bowling vegyespáros 
Női kerekesszékes vívóválogatott
Hingyi Ágnes, Hingyi Rita műkorcsolya páros
Női 4×400 méteres atlétaváltó
Férfi 4×100 méteres atlétaváltó
Padlóhoki-válogatott
Röplabda-csapat
Hanyu Zsuzsanna, Tilhof Ingrid tollaslabda páros 

Forrás: MTI